Як рости у двомовному середовищі?
Деякі діти зростають в середовищі де є лише одна мова, інші можуть піддаватися впливу двох, а є такі, що й більше. Те, скільки мов чує дитина звісно залежить від їхнього оточення. Наприклад, у такій країні, як Папуа-Нова Гвінея існує близько 800 різних мов. І дитина ні-Вануату може у своєму повсякденному житті піддаватися впливу до 9 мов*!
Багатомовність зустрічається частіше, ніж ми собі уявляємо. У деяких країнах, таких як Сінгапур, більшість населення живе у багатомовному середовищі. Приблизно третина дітей у світі виростають багатомовними. Діти, які ростуть у багатомовному оточенні, можуть оволодіти кожною мовою та матимуть схожі траєкторії розвитку зі своїми однолітками, що спілкуються лише однією мовою.
Багатомовні середовища можуть сильно відрізнятися. Так само, як і для одномовного оточення, немає чітко визначеної кількості годин, які б гарантували вивчення дитиною певної мови. Але, здається, що менше ніж 15-25% часу, може бути недостатньо для того щоб виховати маленького поліглота.
Так само, як і для одномовних середовищ, для вивчення кількох мов є важливим живе спілкування. Наприклад, гра з бабусею – значно ефективніше заняття для дитини, ніж пасивний перегляд телепередачі.
Приєднуйтесь до нас наступного разу, коли ми ще глибше зануримося в відмінності між вивченням однієї та кількох мов.
Наукові джерела для нашого коміксу:
Byers-Heinlein, K. (2020). Infant language acquisition in bilingual environments. PsyArXiv.
*Це досі неопубліковане дослідження наших друзів-вчених у Вануату. Ми підтвердимо точну кількість мов (можливо їх не 9 ) і додамо довідку, коли вивчення цього питання буде закінчено.
Підготовлено у співпраці з доктором Крістою Байєрс-Хайнлайн (з наукових джерел!) та Андреа Сандер-Монтан.