Котобу – це віртуальний простір, де вихователі та батьки (і не тільки!) можуть отримати науково обґрунтовану інформацію про вивчення мови в дитинстві, з використанням коміксів. Інформація підготовлена для вас безпосередньо зоряною командою вчених. Науковців, які занурені у дослідження про те, як саме діти вивчають мову. Наші дослідники працюють по всьому світу, над різними науковими темами. Щочетверга вони збираються разом, щоб створити комікс про те, що вони знають. А потім вони з радістю діляться новим та цікавим з вами, нашими читачами.
Наше ім’я
Назва Котобу народився з трьох слів, що походять з трьох мов.
كتب (Книги (котоб))
«Котоб» у перекладі з арабської – «книги».
言葉 (Слова (котоба))
Слово «Котоба» означає «мова» і це вже наша японська складова.
Peek-a-boo (Підглядання-а-бу)
«Peek-a-boo» – це англійський вираз, що позначає гру, в яку часто грають з дітьми. У цій грі доросла людина ховає обличчя руками, і коли вона відкриває руки, щоб розкрити своє обличчя, вона каже «Peek-a-boo». Згадайте у нас, в Україні, ця гра супроводжується веселими словами «А ку-ку».
Ці три слова – мова, книги та гра – гармонійно та стисло говорять про місію Котобу:
Share scientific information about language learning in a fun way.
Ділитися науковою інформацією про вивчення мови у веселій формі.
Основні питання та теми
#Мова і культура
Як діти у всьому світі вивчають мову? Від міських джунглів до амазонського тропічного лісу відкрийте для себе різні способи, якими діти вивчають рідну мову.
#Рідна мова
Які повсякденні моменти найкраще підходять для вивчення мови? Візьміть усі ті дрібниці, які ви робили правильно, але не усвідомлювали, і додайте до свого щоденного графіку ще деякі.
#Двомовність
Як малюк вивчає дві (або більше) мов, і при цьому не плутається? Пориньте в уми маленьких поліглотів, і відкрийте для себе важливі поради і рекомендацій щодо виховання своїх малюків та легкого вивчення ними іноземної мови.
#Грамотність
Як виховати наступного Шекспіра? Дізнайтеся більше про гіганський стрибок, необхідний дитині, щоб почати писати.
#Екранний час
Що бачать немовлята на цифрових екранах? Пропонуємо розкрити інноваційні можливості вивчення мови, які існують у 21 столітті.
#Мова жестів
Чи обробляються мови жестів мозком, як розмовні мови? Досліджуйте приголомшливу складність візуальних мов і неймовірну гнучкість маленьких умів.
#Руйнівники міфів
Чи всі факти, якими діляться ваші друзі про розвиток мови дітей, відповідають дійсності? Ми підібрали цікаву та суперечливу інформацію з кабінету очікування педіатрів, мама-чатів та батьківських веб-сайтів. Подивіться, які з цих фактів підкріплені наукою, а які є лише міфами та домислами.
#Різносторонній розвиток
Чи всі діти вивчають мову однаково? Від дислексії до розладу аутистичного спектру, пройдіть разом з нами багато доріг, якими йдуть ваші діти, щоб вивчити мову. Ви будете у захопленні від їх численних сильних сторін, прихованих ресурсів та фантастичних можливостей.
Наша історія
Ідея для Kotoboo виникла завдяки питанням, які ми отримаємо, від вас, батьків малюків та вихователей. Якби ви прийшли в одну з наших лабораторій або познайомилися з нами в музеї науки. ми б з радістю відповіли на будь-яке запитання, кожному з вас приділили увагу. Але ті самі питання повторювалися, та сама стурбованість батьків та вихователів щодо мовного розвитку їхньої дитини виникала знову.
Повинен існувати спосіб охопити ширшу громадськість, показати наші дослідження за межі наукової спільноти, вийти за обмежене коло опікунів та освітян, з якими наші шляхи перетиналися. І, головне, це має бути весело.
«Чи існує кращий спосіб проілюструвати всім наукові результати, ніж короткими коміксами!» — подумали ми.
Ця ідея не давала нам спокою, трималася у наших думках, а ми все працювали і працювали… Ми повинні були б це організувати, ми хотіли це зробити, планували. Так, наступного тижня, або через тиждень. Може з понеділка, або вже після свят.
І ось одного разу наші світи перевернув Covid-19. Це звучить парадоксально, але ці зміни об’єднали нас та врешті створили можливості реалізувати задумане.
Ми створили Kotoboo, щоб під час пандемії (і не тільки!) допомогти батькам, тим хто піклується про дітей та їх навчає.
Наша мета
Ми прихильники науки без кордонів та меж. Наша мета – не просто на словах зробити наукову інформацію доступною для всіх. Ми хочемо, щоб наукова інформація дійшла саме до вас.
Тому ми наполегливо та творчо працюємо над тим, щоб зробити наш контент доступним. Ми вперше почали з того, що зробили його багатомовним трьома мовами: англійською, французькою та японською. Ми плануємо додавати інші мови під час руху. А також ми активно працюємо над тим, щоб зробити веб-сайт доступним та зручним для людей з вадами зору та слуху.